Reklamı Kapat

4 Adet Yat Limanı Geliyor

Editör: SerMimar.Net Tarih: 27 - Ocak - 2010
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

yat limanı, yat limanı inşaatı, dlh genel müdürlüğü, trabzon yat limanı, balıkesir yat limanı, avşa yat limanı, istanbul silivri yat limanı, izmir foça yat limanı, ihale şartnameleri, mersin kumkuyu yat limanı, muğla ören yat limnı, 4 Adet Yat Limanı Geliyor

ANKARA – Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürlüğü, geçen yıl içinde YİD modeli ile Trabzon, Balıkesir Avşa, İstanbul Silivri ve İzmir Yenifoça yat limanları için ihaleye çıkmış ancak bu ihalelerde teklif alınamamıştı. İhale şartnamelerini gözden geçiren DLH Genel Müdürlüğü, Trabzon, Balıkesir Avşa, İstanbul Silivri ve İzmir Yenifoça yat limanları için bu yılın ilk yarısında yeniden YİD modeli ile tek paket halinde ihaleye çıkmaya karar verdi.

DLH Genel Müdürlüğü, altyapıları hazır olan Trabzon ve Balıkesir Avşa yat limanları için işletmesi süresinin 30 yıl olmasını öngörüyor. İstanbul Silivri ve İzmir Yenifoça yat limanları ihaleleri ise projelerin alt ve üst yapı inşaatları ile 40 yıl işletme süresini kapsıyor.

MERSİN KUMKUYU VE MUĞLA ÖREN YAT LİMANLARI
Yüksek Planlama Kurulu’nun (YPK) geçen yıl YİD modeliyle çıkılan Mersin Kumkuyu Yat Limanı ihalesini onayladığı ve ihaleyi kazanan Tüm-Sa Bilim Tıp Merkezi ile sözleşmenin imzalanmasının ardından, bu ay içinde yat limanının üst yapı işlerinin inşaatına başlanacağı öğrenildi.

Ayrıca, geçen yıl içinde yine YİD modeli ile çıkılan Muğla Ören Yat Limanı ihalesinin YPK’daki incelemesinin devam ettiği kaydedildi.

KATEGORİ: Proje

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder