Reklamı Kapat

Aydın’da, Emlak Piyasası Durgunluk Gösteriyor

Editör: SerMimar.Net Tarih: 7 - Ocak - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Aydın’da emlakçılık yapan Bilal Güler yaptığı açıklamada, şu anda ki gayrimenkul piyasası durgun olduğunu belirterek; “Banka faiz oranları düşük. Ev, arsa dükkan almayı düşünenler için alım yapmanın tam vakti. 2000 yılından sonra yapılan ve deprem yönetme

AYDIN (İHA) – Aydın’da emlakçılık yapan Bilal Güler yaptığı açıklamada, şu anda ki gayrimenkul piyasası durgun olduğunu belirterek; “Banka faiz oranları düşük. Ev, arsa dükkan almayı düşünenler için alım yapmanın tam vakti. 2000 yılından sonra yapılan ve deprem yönetmeliğine uygun binaların tercih edilmesi tavsiye ediyoruz” dedi.

Bilal Güler, emlak almayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken hususları hatırlatarak “Emlakçılarla yapılan görüşmeler sonunda gayrimenkul alım satımında, emlakçı ve müşteri kendi aralarında mutlaka sözleşme yapmaları ve tapu takip işlerinde gayrimenkul alan ve satanın bizzat bulunmaları gerekir” diye konuştu.

Emlakçılıkların sorunlarını da dile getiren Güler, “Aydın Bölgesinde yaklaşık 3 bin Emlak ofisi işleten meslektaşımız olmasına rağmen, sıkıntılarımız var. Emlakçılar olarak hala sistemli bir çalışma düzeni sağlayamadık. Bunun önemli sebeplerinden biri kendimize ait bir oda başkanlığımız yok. Bu nedenle emlak işiyle uğraşan arkadaşlarımızın bir kısmı Ticaret Odası’na kayıtlı, bir kısmı inşaatçılar odasına kayıtlı. Hizmet verenler ve hizmet alan vatandaşlar için uyulması gereken yönetmelik olması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı : İHA

KATEGORİ: Emlak, Sektör

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder