Reklamı Kapat

Hamzabey Barajı İçin Teklif Alınacak

Editör: SerMimar.Net Tarih: 26 - Aralık - 2010
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

“Teklif veren firmaları inceleme işlemi tamamlandı. Şimdi bu firmalar içinden yeterlilik verilen firmaların tekliflerini almaya başlıyoruz. Bu süreç devam ediyor” dedi.

Elazığ’ın çok uzun yıllar su ihtiyacını karşılayacak olan Hamzabey Barajı inşaatı için çalışmalarını titiz bir şekilde devam ettirdiklerini kaydeden DSİ 9. Bölge Müdürü Aksu, “Bu işin en iyi şekilde ve güçlü bir firma tarafından yapılmasını arzuluyoruz. Bu nedenle geçmişte bu işleri yapan firmaları tercih ederken bunlara yeterlilik verdik. Şimdi bu süreç içinde bu firmalar tekliflerini idaremize verecek. Biz de bu teklifleri değerlendirecek ve değerlendirmelerin ardından işi ihale edeceğiz. Teklif verilmesi, bu tekliflerin değerlendirilerek neticelendirilmesi 2011 Ocak ayı içinde tamamlanacak. İnşaat mevsiminin başlaması ile birlikte işi alacak firma da baraj inşaatı yapımına başlayacak ve yasal süresi içinde bu çalışmasını tamamlayacak” diye konuştu.

Hamzabey Barajı projesi ile Elazığ’a temin edilecek içme suyu, yapılan planlamalara göre 2045 yılına kadar Elazığ’ın ihtiyacını karşılayacak.

KATEGORİ: İnşaat

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder