Reklamı Kapat

Mimarlardan Cam Semineri

Editör: SerMimar.Net Tarih: 12 - Ocak - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Mimarlar Odası Bursa Şubesi, yapı sektöründe, özellikle mimari ve tasarımda önemi her geçen gün artan cam ve cam uygulamalarını gerçekleştirdiği ‘Cam ve Mimarlık’ semineri ile Bursalı mimarlarla paylaştı.

Dünyanın özellikli cam konusunda önde gelen üreticilerinden Schott, mimaride önemli uygulama alanları olan teknolojik cam konusunu, Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nde düzenlediği ‘Cam ve Mimarlık’ seminerinde farklı yönleri ile Bursalı mimarlarla paylaştı.

Güneş enerjisinden bina cephelerinde elektrik üretimi, yangına dayanıklı cam ve uygulamaları gibi mimaride önemli uygulama alanları olan konularda gerçekleşen ‘Cam ve Mimarlık’ seminerine, Bursalı mimarların yanı sıra Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi. Seminerin açılışında konuşan Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Kaya, günümüzde camın mimarlık ve tasarım alanının vazgeçilmez ve önemli bir parçası haline geldiğini belirterek, seminerin Bursalı mimarlara bireysel tasarımlarında yeni boyutlar kazandıracağına inandığını söyledi.

Seminerin konuşmacılarından Füzyonteknik Ltd. Genel Müdürü Zafer Yılmaz ve Schott Satış Müdürü Esra Sezer de, teknolojik camın olanakları, mimaride ‘özellikli cam’ uygulamaları, yangına dayanımlı camlar ve yapılara entegre fotovoltaik sistemlerin yanı sıra işlevsellik ve estetiği birleştiren yalıtımlı cam ürünleri hakkında Bursalı mimarları bilgilendirdi.

Seminerde, dünyanın çeşitli noktalarındaki mimari ve estetikle camın birleştiği örneklerden oluşan yapıların barkovizyon gösterisi de yapıldı.

KATEGORİ: Mimarlar Odası

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU:


Yanıt Gönder