Reklamı Kapat

Ordu Giresun Havaalanı İhalesi Yapılacak!

Editör: SerMimar.Net Tarih: 18 - Şubat - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

AK Parti Ordu Milletvekili Hilmi Güler, Ordu-Giresun Havaalanı ihalesine katılacak firmaların en son 4 Marta kadar teklif verebileceklerini ifade etti

Güler, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 50 yıldır tartışma konusu olanve bugüne kadar hayata geçirilemeyen Ordu-Giresun Havaalanı için artık sonadımların atıldığını kaydetti.

Ordu-Giresun Havaalanı’nın yatırım programına alınmasının ardından ihaleiçin gün sayılmasına başlandığını belirten Güler, şöyle devam etti:

“Kamu İhale Kurumunun bülteninde yayımlanan tebliğde de belirtildiğigibi ön yeterlilik için firmalardan teklifler alınacak. Teklif vermek için son gün 4 Mart olarak belirlendi. Bu tarihte yapılacak değerlendirme ile teklif veren firmalar arasından mali yeterliliği uygun olanlar tespit edilerek ihaleye girecek olan firma sayısı 5’e düşürülecek. Yapılacak 40 günlük değerlendirme sonunda ihaleyi alan firma bu 5 firma arasından belirlenecek ve iş o firmaya verilerek nhavaalanı inşaatı başlayacak.”

Güler, havaalanının maliyetinin 210 milyon lira olarak belirlendiğini ve bunun yüzde 10’u olan 21 milyon liranın Maliye Bakanlığı tarafından hesaba aktarıldığını da belirtti.

AA

KATEGORİ: İhale, Sektör

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder