Reklamı Kapat

Toki’den Siirt’te Sosyal Konut Yatırımı

Editör: SerMimar.Net Tarih: 7 - Ocak - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, il merkezindeki konut sorununu çözmeye yönelik çalışmalara başlandığını ve ilk etapta yoksul vatandaşlar için 256 adet sosyal konut yapılacağını açıkladı.

Demirkıran yaptığı yazılı açıklamada, konutların Doğan Mahallesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi civarında yapılacağını belirterek, “Merkez Doğan Mahallesinde 256 adet yoksul konutu sosyal tesisleri ile birlikte yapılacaktır. Daha önce ihalesi yapılan projenin ihalesi TOKİ tarafından iptal edilmişti. Ancak yaptığımız görüşmeler sonucu Siirt’te özellikle dar gelirli hemşerilerimizin önemli bir ihtiyacını giderecek olan 256 konutluk proje sosyal tesisleri ile birlikte tekrar ilana çıkmış olup; ihalesi 17.02.2011 tarihinde yapılacaktır.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ilimize kazandırılan çeşitli kamu hizmet binaları, 225 adet tarımköy konutu, 324 adet konutun yanı sıra 100 adet yataklı Kurtalan Devlet Hastanesi inşaatı devam etmektedir. Ayrıca yeni devlet hastanemizde TOKİ tarafından yapılacak olup, detay proje çalışmaları devam etmektedir. 256 adetlik Sosyal Konut Projesinin Siirtli hemşerilerimize hayırlı olması dileği ile. TOKİ idaresine ilimize gösterdikleri ilgiden dolayı tüm Siirt adına teşekkür ederim” dedi.

KATEGORİ: Toki

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder